Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Gmina Radłów zimą

Kościeliska

Sternalice

Radłów

Ligota Oleska

Zajęcia specjalistyczne dla przedszkolaków

W ramach Akademii Przedszkolaka w naszych gminnych placówkach prócz zajęć dodatkowych realizowane są zajęcia specjalistyczne dla dzieci ze specyficznymi deficytami rozwoju. Zajęciami specjalistycznymi objętych jest 23 dzieci.

Realizacja zajęć specjalistycznych wynika z potrzeb eliminowania różnego rodzaju dysfunkcji i nieprawidłowości w rozwoju dzieci w wieku przedszkolnym. W ramach naszej Akademii oferowane są:

- zajęcia logopedyczne: wynikające z potrzeby korygowania wad wymowy, które wśród dzieci są najczęstszą dysfunkcją w wieku rozwojowym, usprawnianie pracy narządów mowy, stymulowanie umiejętności językowych, zwiększanie możliwości poprawnego i twórczego opanowania języka;

- zajęcia terapii pedagogicznej: dla dzieci z problemami osobowościowymi, problemami z zapamiętywaniem, koncentracją, skupieniem uwagi, nadruchliwością.

Zajęcia te mają na celu wspierać potencjał rozwojowy dziecka oraz stworzyć warunki do jego aktywnego i pełnego uczestnictwa w życiu przedszkola oraz funkconowania w środowisku społecznym.