Jesteś tutaj: Start / Aktualności

Aktualności

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Informacja dla przedsiębiorców

Przejdź do - Informacja dla przedsiębiorców

Powiatowy Urząd Pracy w Oleśnie informuje, że dysponuje środkami na pomoc finansową w ramach art.15zze4 ustawy z dnia 02 marca 2020 r. o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych (Dz.U z 2020 poz. 374 z późn. zmianami), czyli tak zwanej „Tarczy antykryzysowej COVID-19” w postaci jednorazowych dotacji na pokrycie bieżących kosztów prowadzenia działalności gospodarczej mikroprzedsiębiorcy i małego przedsiębiorcy.

Wnioski na jednorazowe dotacje można składać do dnia 31 stycznia 2021 r.

 

16 stycznia 2021
Czytaj więcej o: Informacja dla przedsiębiorców

Od 18 stycznia wznowione będzie nauczanie stacjonarne w klasach I-III szkół podstawowych

Przejdź do - Od 18 stycznia wznowione będzie nauczanie stacjonarne w klasach I-III szkół podstawowych

"Od 18 stycznia zdecydowaliśmy się po pierwsze o utrzymaniu wszystkich dodatkowych obostrzeń oprócz uruchomienia nauczania stacjonarnego w klasach I-III w szkołach podstawowych" - poinformował na poniedziałkowej konferencji prasowej Minister Zdrowia Adam Niedzielski.

12 stycznia 2021
Czytaj więcej o: Od 18 stycznia wznowione będzie nauczanie stacjonarne w klasach I-III szkół podstawowych

Srebrny Krzyż Zasługi dla Pani Henryki Mencfel

Przejdź do - Srebrny Krzyż Zasługi dla Pani Henryki Mencfel

Wójt Gminy Radłów wraz z Przewodniczącym Rady Gminy Radłów  odwiedzili w domu Panią HENRYKĘ MENCFEL,  mieszkankę Sternalic, która 29 września br.  otrzymała z rąk Wojewody Opolskiego Srebrny Krzyż Zasługi , nadany postanowieniem z dnia 5 września 2019 roku przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudę.

Z wnioskiem o docenienie zasług matki czternaściorga dzieci, jej poświęcenie i pracę wystąpił Wójt Gminy Radłów.

Podczas krótkiej wizyty Wójt Gminy i Przewodniczący Rady Gminy jeszcze raz, tym razem osobiście, pogratulowali Pani Henryce odznaczenia oraz wręczyli drobne upominki i kwiaty.

W imieniu całej społeczności gminnej serdecznie gratulujemy przyznanego odznaczenia.

29 grudnia 2020

Kwarantanna narodowa od 28 grudnia

Przejdź do - Kwarantanna narodowa od 28 grudnia

Te i inne obostrzenia, obowizujące od dnia 28 grudnia znajdą Państw w załączeniu.

28 grudnia 2020

Nowe obostrzenia i narodowa kwarantanna

Przejdź do - Nowe obostrzenia i narodowa kwarantanna

Od 28 grudnia do 17 stycznia wprowadzamy kwarantannę narodową - poinformował w czwartek po południu minister zdrowia Adam Niedzielski. Zamknięte będą galerie handlowe, stoki narciarskie i hotele, w sylwestra - zakaz przemieszczania się.

18 grudnia 2020
Czytaj więcej o: Nowe obostrzenia i narodowa kwarantanna

Informacja KRUS OLESNO

Przejdź do - Informacja KRUS OLESNO

Szczegóły w załączeniu.

16 grudnia 2020

Nowy projekt językowy dla uczniów klas VII i VIII

Przejdź do - Nowy projekt językowy dla uczniów klas VII i VIII

Od nowego roku kalendarzowego 2021 Publiczna Szkoła Podstawowa w Radłowie weźmie udział w projekcie pn. „Deutsch AG”.

Szanowni Rodzice oraz Uczniowie klas siódmych i ósmych Publicznej Szkoły Podstawowej w Radłowie

 

W dzisiejszym świecie posługiwanie się językami obcymi, w mowie i piśmie jest cenną zaletą. Przepisy prawa pozbawiła uczniów klasy VII I VIII możliwości nauki  języka mniejszości narodowej- niemieckiej, w przypadku, gdy drugim nauczanym językiem obcym w szkole, jest język niemiecki.

Wychodząc naprzeciw potrzebom uczniów oraz oczekiwaniom rodziców, przy wsparciu Gminnego Koła DFK, szkoła w Radłowie będzie realizowała Projekt  Edukacyjny „Deutsch AG”. Projekt ten skierowany jest do uczniów klas VII i VIII szkoły podstawowej, którzy do klasy VI uczyli się języka niemieckiego, jako języka mniejszości narodowej. Podstawą tego Projektu jest  program do nauczania języka niemieckiego, jako języka obcego, który został rozszerzony o treści realioznawstwa Niemiec.

Zajęcia, w wymiarze 2 dodatkowych godzin tygodniowo będą odbywać się nieodpłatnie na terenie szkoły lub on-line w przypadku ograniczenia funkcjonowania szkoły ze względu na sytuację epidemiologiczną. Warunkiem uczestnictwa w Projekcie jest liczebność grupy od 5 do 15 osób. Planowany czas rozpoczęcia zajęć około 15 lutego 2021 r.

Chętnych do wziąć udziału w Projekcie prosi się o szybkie podjęcie decyzji, wypełnienie karty zgłoszenia dziecka w projekcie  i przesłanie lub przekazanie jej do Dyrektora Szkoły.

Druk zgłoszenia w załączeniu.

 

15 grudnia 2020

„Górna Prosna” kolejny rok realizacji Lokalnej Strategii Rozwoju (LSR)

Przejdź do - „Górna Prosna” kolejny rok realizacji Lokalnej Strategii Rozwoju (LSR)

Lokalna Grupa Działania kończy kolejny rok realizacji Strategii Rozwoju Lokalnego kierowanego przez społeczność. Dzięki prawidłowej realizacji Strategii w poprzednich latach osiągnęliśmy wszystkie zakładane wskaźniki co pozwoliło na otrzymanie dodatkowych środków finansowych na realizację projektów przez naszych beneficjentów. W ramach bonusu otrzymaliśmy 470 000 zł dzięki czemu mogliśmy ogłosić kolejne nabory wniosków.

10 grudnia 2020
Czytaj więcej o: „Górna Prosna” kolejny rok realizacji Lokalnej Strategii Rozwoju (LSR)

WIELKIE PODZIĘKOWANIE

Przejdź do - WIELKIE PODZIĘKOWANIE

Wszystkie dzieci Gminy Radłów bardzo dziękują św. Mikołajowi za tegoroczne odwiedziny. Pomimo pandemii Mikołaj wraz z orszakiem elfów na motorach, z aniołkami i swoimi pomocnikami dotarł do każdego zakątka naszej Gminy.

Z tego miejsca chcemy bardzo i to bardzo serdecznie podziękować za pomysł i realizację Gminnemu Ośrodkowi Kultury w Radłowie na czele z panią dyrektor Renatą Gnot. Dziękujemy Jej całej ekipie, wszystkim ludziom zaangażowanym w przygotowanie tego barwnego, wyczekiwanego przez wszystkich orszaku. Jesteśmy Wam wdzięczni za każdy uśmiech dziecka, który w tych dniach pojawił się na twarzach naszych najmniejszych mieszkańców.

Dziękujemy i.....jak już da się usłyszeć....ZAPRASZAMY ZA ROK....

Obszerna fotorelacja dostępna na profilu facebook Gminnego Ośrodka Kultury w Radłowie.

7 grudnia 2020

Orszak Mikołaja już odwiedza nasze dzieci...

Przejdź do - Orszak Mikołaja już odwiedza nasze dzieci...

Kolonia Biskupska, Biskupice, Kościeliska, Biskupskie Drogi....już tam zawitał orszak Mikołaja. Orszak niezwykły, który niesie radość, uśmiech i nadzieję, że mimo pandemii można cieszyć się z małych rzeczy. A to wszystko przy zachowaniu reżimu sanitarnego.

Dzieci po tych atrakcjach pewnie jeszcze długo nie będą mogły zasnąć. Bo to niezwykła atrakcja- Mikołaj z aniołkami oraz elfy na motorach. A to wszystko w Gminie Radłów.

Dzieciom ze Starych Karmonek, Nowych Karmonek, Wichrowa, Ligoty Oleskiej, Psurowa, Wolęcina, Sternalic i Radłowa radzimy dobrze się wyspać, bo już jutro czaka na Was moc atrakcji przygotowanych przez prężną ekipę z GOK Radłów.

Mamy nadzieję, że tak samo jak dzieci z Kolonii Biskupskiej, Biskupic, Kościelisk i Biskupskich Dróg będziecie się cieszyć z odwiedzin tego niezwykłego orszaku.

NIECH MIKOŁAJOWA MOC BĘDZIE Z WAMI!!!

5 grudnia 2020