Marszałkowska Inicjatywa Sołecka

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Podsumowanie Marszałkowskiej Inicjatywy Sołeckiej w Powiecie Oleskim

Przejdź do - Podsumowanie Marszałkowskiej Inicjatywy Sołeckiej w Powiecie Oleskim

Szanowni Państwo,

Dziękujemy paniom i panom sołtysom, radom sołeckim, za wspólne przeprowadzenie Marszałkowskiej Inicjatywy Sołeckiej w tym trudnym roku.

Po raz kolejny udowodniliście, że jesteście świetnymi organizatorami życia społecznego, kulturalnego i sportowego w waszych miejscowościach.

Dzięki Marszałkowskiej Inicjatywie Sołeckiej powstały nowe altany, wiaty i place zabaw wraz z urządzeniami do ćwiczeń, przeprowadzono remonty sal spotkań.

To sami mieszkańcy wsi wskazali, co jest im najbardziej potrzebne. Zawsze potrafią się skrzyknąć, ale do realizacji pomysłów potrzebne są pieniądze.

Na ten cel Urząd Marszałkowski Województwa Opolskiego przeznaczył w tym roku już około 1.580.000 zł.

Ze względu na sytuację epidemiczną 24 z 346 zadań, których nie udało się zrealizować, na prośbę realizatorów przenieśliśmy na przyszły rok. Wiemy, że chcecie je zrobić solidnie i wiemy, jak są dla Państwa ważne.

Wszystkie te pomysły i inicjatywy łączy jedno – służą one mieszkańcom, rozwojowi i integracji lokalnych społeczności. I co niezmiernie ważne: Marszałkowska Inicjatywa Sołecka to nie konkurs – dotację w wysokości  5 000 zł otrzyma każde sołectwo w województwie opolskim.

Przed nami realizacja pomysłów kolejnych sołectw – te już zakończone mogą stać się dla nich inspiracją, pomocne mogą się okazać doświadczenia sąsiadów, które postaraliśmy się Państwu przedstawić, w załączonym do tej wiadomości newsletterze .

 

 

17 grudnia 2020

Marszałkowska Inicjatywa Sołecka w Gminie Radłów

Przejdź do - Marszałkowska Inicjatywa Sołecka w Gminie Radłów

Sołectwo Kolonia Biskupska dzięki staraniom Pani Sołtys Anny Chuć zrealizowało zadanie pt. "Biesiada majowa w sołectwie Kolonia Biskupska”
Sołectwo Ligota Oleska dzięki staraniom Pana Sołtysa Grzegorza Pakuły zrealizowało zadanie pt. "Remont sanitariatów na placu biesiadnym w sołectwie Ligota Oleska”

Zadania zrealizowane zostały dzięki współfinansowaniu z budżetu Samorządu Województwo Opolskie w ramach Marszałkowska Inicjatywa Sołecka – Opolskie w latach 2020-2022 

20 lipca 2020
Czytaj więcej o: Marszałkowska Inicjatywa Sołecka w Gminie Radłów

Listy gratulacyjne dla sołtysów

Przejdź do - Listy gratulacyjne dla sołtysów

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że sołtysi : Anna Chuć ( sołectwo Kolonia Biskupska), Marietta Rodewald (Sołectw Kościeliska) oraz Grzegorz Pakuła (Sołectwo Ligota Oleska) otrzymali listy gratulacyjne Marszałka Województwa Opolskiego Andrzeja Buły z podziękowaniem za przystąpienie do nowego, innowacyjnego projektu Samorządu Województwa Opolskiego pn. Marszałkowska Inicjatywa Sołecka.

Listy wręczył Pełnomocnik Marszałka- Marek Wittek.

 

6 marca 2020
Czytaj więcej o: Listy gratulacyjne dla sołtysów