Jesteś tutaj: Start

Strona główna

  • Drukuj zawartość bieżącej strony

Najnowsze aktualności

„Termomodernizacja budynku wielofunkcyjnego z siedzibą GOPS i GOK w Radłowie”

Powiększ zdjęcie

Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego na lata 2014-2020    Oś Priorytetowa: III Gospodarka niskoemisyjna Poddziałanie: 3.2.1 Efektywność energetyczna w budynkach publicznych

Nr umowy o dofinansowanie: RPOP.03.02.01-16-0007/2019-00

Beneficjent: Gmina Radłów
Termin realizacji projektu:  grudzień 2020 r.

Wartość projektu: 655 722,38 zł

Koszty kwalifikowalne: 549 441,23 zł

Dofinansowanie ze środków EFRR: 466 970,10 zł

 

5 sierpnia 2020
Czytaj więcej o: „Termomodernizacja budynku wielofunkcyjnego z siedzibą GOPS i GOK w Radłowie”

INFORMACJA O URUCHOMIENIU SYREN ALARMOWYCH

Powiększ zdjęcie

MIESZKAŃCY GMINY RADŁÓW

Informuję, że w dniu 01 sierpnia 2020 roku ( sobota ) o godz. 17.00  odbędzie się  trening wojewódzkiego systemu wczesnego ostrzegania  o zagrożeniach ( SWO ) oraz  wojewódzkiego systemu wykrywania  i alarmowania ( SWA ) na terenie województwa opolskiego, w związku  z upamiętnieniem 76 rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego, polegający na nadaniu o godz. 17.00 akustycznego sygnału  alarmowego ( odwołanie alarmu – ciągły dźwięk syreny w okresie trzech minut ). Nadawanie sygnału alarmowego zostanie przerwane po upływie jednej minuty.

Celem treningu jest również sprawdzenie sprawności oraz skuteczności działania systemów alarmowych, z wykorzystaniem punktów alarmowych.

Wójt Gminy Radłów

mgr Włodzimierz Kierat

 

31 lipca 2020
Czytaj więcej o: INFORMACJA O URUCHOMIENIU SYREN ALARMOWYCH

Informacja o wynikach naboru w ramach LSR Górna Prosna

Powiększ zdjęcie

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że w ramach realizacji LSR Górna Prosna trzy stowarzyszenia z terenu naszej Gminy otrzymały pozytywna rekomendację Rady Decyzyjnej LGD na realizację, złożonych przez siebie projektów. Projekty te mają wpłynąć na poprawę jakości życia naszych mieszkańców.

Pozytywna rekomendację uzyskały:

1) Ochotnicza Straż Pożarna w Kościeliskach na projekt: "Utworzenie otwartej strefy aktywności i placu zabaw w Kościeliskach"- wartość dofinansowania  67 817,00 zł

2) Stowarzyszenie Przyjaciół Wsi Ligota Oleska na projekt: " Budowa obiektów małej architektury  w miejscu publicznym w Ligocie Oleskiej (siłownia zewnętrzna i plac zabaw) i Sternalicach (siłownia zewnętrzna)"- wartośc dofinansowania 67 817,00 zł

3) Stowarzyszenie Rozwoju sołectwa Biskupice na projekt:  "Modernizacja sali spotkań w sali wiejskiej w Biskupicach"- wartośc dofinansowania: 67 815,00 zł

Serdecznie gratulujemy.

Komplet wyników dostępny pod linkiem: http://gornaprosna.pl/1065/455/nabor-iii2020.html

30 lipca 2020
Czytaj więcej o: Informacja o wynikach naboru w ramach LSR Górna Prosna

Remont placu przed Urzędem Gminy

Powiększ zdjęcie

Jak wszyscy widzą prace remontowe nabierają tempa. W związku z powyżsym prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności podczas wizyt w Urzędzie Gminy. Mamy nadzieję, że już wkrótce miejsce to stanie się przyjazne dla wszystkich Mieszkańców i Gości naszej Gminy.

23 lipca 2020
Czytaj więcej o: Remont placu przed Urzędem Gminy

Kolejna umowa na dofinansowanie podpisana

Powiększ zdjęcie

21 lipca 2020 roku w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Opolskiego Wójt Gminy Radłów podpisał umowę na "Budowę drogi dojazdowej do gruntów rolnych w Kościeliskach". Dofinansowanie zadania inwestycyjnego zostało przyznane w kwocie 235 000,00 zł co stanowi 79% poniesionych kosztów kwalifikowalnych robót. Już wkrótce będziemy sie cieszyć kolejną nową nawierzchnią asfaltową na terenie naszej Gminy.

22 lipca 2020
Czytaj więcej o: Kolejna umowa na dofinansowanie podpisana

Marszałkowska Inicjatywa Sołecka w Gminie Radłów

Powiększ zdjęcie

Sołectwo Kolonia Biskupska dzięki staraniom Pani Sołtys Anny Chuć zrealizowało zadanie pt. "Biesiada majowa w sołectwie Kolonia Biskupska”
Sołectwo Ligota Oleska dzięki staraniom Pana Sołtysa Grzegorza Pakuły zrealizowało zadanie pt. "Remont sanitariatów na placu biesiadnym w sołectwie Ligota Oleska”

Zadania zrealizowane zostały dzięki współfinansowaniu z budżetu Samorządu Województwo Opolskie w ramach Marszałkowska Inicjatywa Sołecka – Opolskie w latach 2020-2022 

20 lipca 2020
Czytaj więcej o: Marszałkowska Inicjatywa Sołecka w Gminie Radłów

---UWAGA UTRUDNIENIA---

Powiększ zdjęcie

Informujemy, że z dniem 20 lipca br. na placu przed Urzędem Gminy rozpoczną sie prace remontowo- budowlane.  W związku z powyższym będą utrudnienia w dostępie do budynku Urzędu Gminy jak również do gabinetu weterynarii oraz restauracji "Studzienka".  Prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności w parkowaniu i przemieszczaniu się. Utrudnienia dotyczą petentów urzędu, gości restauracji jak również  klientów sklepu spożywczego, gabinetu weterynaryjnego oraz poczty.  Prace remontowe prowadzić będzie Firma SILEZJA PLUS Spółka z o.o z siedzibą w Oleśnie. 

Za wszelkie utrudnienia przepraszamy.

16 lipca 2020
Czytaj więcej o: ---UWAGA UTRUDNIENIA---

DOŻYNKI GMINNE 2020

Powiększ zdjęcie

Z powodu sytuacji pandemicznej w Polsce, związanej z COVID-19 oraz w trosce o bezpieczeństwo i zdrowie naszych Mieszkańców informujemy, że po spotkaniu z organizatorami i osobami bezpośrednio zaangażowanymi w przygotowanie Święta Plonów  podjęliśmy wspólną dezycję o przesunięciu terminu dożynek na przyszły rok.

Kolejka organizacji dożynek zostaje zachowana i w przyszłym roku gospodarzami Święta Plonów będą Mieszkańcy Nowych Karmonek.

Niestety w takiej formie, w jakiej dotychczas obchodzono tę uroczystość nie jesteśmy w stanie zapewnić dostatecznego bezpieczeństwa, a dbałość o zdrowie naszych Mieszkańców jest najważniejsza. Dlatego prosimy o zrozumienie naszej decyzji. Dożynek nie odwołujemy, ale przesuwamy w czasie, abyśmy wszyscy wspólnie mogli obchodzić tę uroczystość.

Włodzimierz Kierat- Wójt Gminy

15 lipca 2020
Czytaj więcej o: DOŻYNKI GMINNE 2020

Wyniki Wyborów Prezydenckich

Powiększ zdjęcie

Radłów

Frekwencja: 47,89%

Liczba uprawnionych: 3 391

Liczba kart ważnych: 1 624

  1. DUDA Andrzej Sebastian – liczba zdobytych głosów: 941, 58,63%
  2. TRZASKOWSKI Rafał Kazimierz – liczba zdobytych głosów: 664, 41,37%
13 lipca 2020
Czytaj więcej o: Wyniki Wyborów Prezydenckich

DRUGI STOPIEŃ ALARMOWY CRP

OBECNIE NA TERYTORIUM RP WPROWADZONO DRUGI STOPIEŃ ALARMOWY CRP (BRAVO-CRP), KTÓRY OBOWIĄZUJE od dnia 10 lipca 2020 r. od godz. 00:01 do dnia 13 lipca 2020 r. do godz. 23:59.

10 lipca 2020
Czytaj więcej o: DRUGI STOPIEŃ ALARMOWY CRP