Program CZYSTE POWIETRZE- w trosce o zdrowie, klimat i środowisko

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
21 września 2018

Pod tym hasłem odbyło się 20 września spotkanie w urzędzie gminy Radłów w sprawie dofinansowania nowych źródeł ciepła i termomodernizacji budynków jednorodzinnych.

Program Priorytetowy  NFOŚiGW „ Czyste Powietrze” to jeden z elementów  walki ze smogiem, którą zapowiedział rząd. Program będzie realizowany w latach 2018 – 2029.

Program skierowany jest do osób fizycznych, będących właścicielami lub współwłaścicielami domów jednorodzinnych lub osób posiadających zgodę na rozpoczęcie budowy budynku jednorodzinnego.

Program dotyczy kosztów związanych z termomodernizacją budynków jednorodzinnych i wymianą starych pieców i kotłów na kotły na: paliwa stałe, węzły cieplne, systemy ogrzewania elektrycznego, kotły olejowe, kotły gazowe kondensacyjne, pompy ciepła powietrzne, pompy ciepła odbierające ciepło z gruntu lub wody a także odnawialnych źródeł energii tj. instalacji fotowoltaicznych i kolektorów słonecznych. Beneficjenci będą mogli liczyć na pokrycie od ok. 30 do 90 % kosztów kwalifikowanych inwestycji, których maksymalną wysokość określono na 53 tys. zł. Wysokość wsparcia zostanie uzależniona od kwoty miesięcznego dochodu przypadającego na jedną osobę w gospodarstwie domowym.

Więcej informacji o naborze wniosków na stronie:

 https://www.wfosigw.opole.pl/aktualnosci/nabor-wnioskow-w-ramach-programu-priorytetowego-czyste-powietrze