DOŻYNKI GMINNE LIGOTA OLESKA 2019

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
2 września 2019

1 wrzesnia przy pięknej, letniej pogodzie rolnicy z Gminy Radłów świętowali zakończenie żniw. W tym roku organizacją dożynek gminnych zajęło się sołectwo Ligota Oleska na czele z  sołtysem panem Grzegorzem Pakułą.

Wspólne świętowanie rozpoczęło się  o godz. 13. 00 uroczystym przemarszem przemarszem przez miejscowość Ligota Oleska, któremu towarzyszył barwny korowód dożynkowy, zorganizowany przez mieszkańców.

Następnie duszpasterze naszych parafii odprawili uroczystą mszę świętą w podziękowaniu za zebrane polny. 

Po mszy starostowie dożynek w osobach pani Małgorzaty Barczyk oraz pana Alfreda Kus uroczyście  przekazali bochen chleba na ręce wójta gminy Włodzimierza Kierata.

Wójt w swym przemówieniu podziękował rolnikom za ich trud i poświęcenie oraz docenił zaangażowanie mieszkańców:

„Dziś dziękujemy za to, co gospodarze zdołali zebrać z pól, pomimo nie zawsze korzystnej aury pogodowej. Dziękuję  za ten bochen chleba,  upieczony z nowego ziarna, za ten symbol,  który dla nas wszystkich jest drogi i ważny.

Zgodnie z naszą tradycją, chcę się podzielić tym chlebem z wszystkimi uczestnikami dzisiejszego święta (…) Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji dzisiejszej uroczystości, za trud i poświęcenie w piękne przystrojenie posesji  i zorganizowanie tej uroczystości”.

Całą uroczystość  z charakterystycznym dla siebie wdziękiem i profesjonalizmem prowadziła dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury pani Renata Gnot wraz z niezastąpioną  w tej roli mieszkanką Ligoty Oleskiej panią Teresą Gielsok.

Zgromadzeni na placu goście dożynkowi przez cały czas trwania uroczystości mogli podziwiać misternie wykonane korony dożynkowe poszczególnych sołectw.

O oprawę muzyczną zadbała Gminna Orkiestra Dęta z Radłowa pod batutą Krzysztofa Kacały.

Uroczystości dożynkowe urozmaiciły występy przedszkolaków z PP w Ligocie Oleskiej, które przygotowała do występu pani Agnieszka Dutkiewicz oraz muzyczne TRIO z Muzycznego Studium Muzyki Rozrywkowej w Oleśnie.

Występy artystyczne zwieńczył koncert grupy FEST oraz satyryk Tadeusz Drozda.

Dożynki zakończyła zabawa taneczna z zespołem EFEKT.

Uroczystościom dożynkowym towarzyszyły różne atrakcje, w tym wesołe miasteczko z dmuchanymi zjeżdżalniami, grill oraz moc zabawy w niespodziankach losowych.

Wszyscy uczestnicy uroczystości dożynkowych byli częstowani pysznym ciastem drożdżowym.

Uroczystości dożynkowe przy pięknej pogodzie oraz profesjonalnym zaangażowaniu mieszkańców należy uznać za bardzo udane.

Wszystkim, którzy zaangażowali się w organizację tej uroczystości, jej oprawę, przygotowanie i przebieg - bardzo dziękujemy.

 

Galeria

  • Powiększ zdjęcie