Podsumowanie Marszałkowskiej Inicjatywy Sołeckiej w Powiecie Oleskim

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
17 grudnia 2020

Szanowni Państwo,

Dziękujemy paniom i panom sołtysom, radom sołeckim, za wspólne przeprowadzenie Marszałkowskiej Inicjatywy Sołeckiej w tym trudnym roku.

Po raz kolejny udowodniliście, że jesteście świetnymi organizatorami życia społecznego, kulturalnego i sportowego w waszych miejscowościach.

Dzięki Marszałkowskiej Inicjatywie Sołeckiej powstały nowe altany, wiaty i place zabaw wraz z urządzeniami do ćwiczeń, przeprowadzono remonty sal spotkań.

To sami mieszkańcy wsi wskazali, co jest im najbardziej potrzebne. Zawsze potrafią się skrzyknąć, ale do realizacji pomysłów potrzebne są pieniądze.

Na ten cel Urząd Marszałkowski Województwa Opolskiego przeznaczył w tym roku już około 1.580.000 zł.

Ze względu na sytuację epidemiczną 24 z 346 zadań, których nie udało się zrealizować, na prośbę realizatorów przenieśliśmy na przyszły rok. Wiemy, że chcecie je zrobić solidnie i wiemy, jak są dla Państwa ważne.

Wszystkie te pomysły i inicjatywy łączy jedno – służą one mieszkańcom, rozwojowi i integracji lokalnych społeczności. I co niezmiernie ważne: Marszałkowska Inicjatywa Sołecka to nie konkurs – dotację w wysokości  5 000 zł otrzyma każde sołectwo w województwie opolskim.

Przed nami realizacja pomysłów kolejnych sołectw – te już zakończone mogą stać się dla nich inspiracją, pomocne mogą się okazać doświadczenia sąsiadów, które postaraliśmy się Państwu przedstawić, w załączonym do tej wiadomości newsletterze .

 

 

Pliki do pobrania

Galeria

  • Powiększ zdjęcie